Asus ROG Strix GA35 G35DX-IN010W all in One Gaming PC with AMD Ryzen 9 5900X Processor (12 Core 24 Threads 4.8GHz 70MB Cache) , RTX 3070 Graphics and 32GB(16GBX2) DDR4 Ram,1TB SATA 7200RPM HDD and 1TB M.2 Gen3 SSD, Wi-Fi 6 Windows 11 Home
from
- Brand: ASUS
- Model: ROG Strix GA35 G35DX-IN010W
- MPN: 90PD02W1-M00DP0
- AMD Ryzen 9 5900X Desktop Processor
- 12 Cores | 24 Threads | 4.80 GHz | 70MB Smart Cache
- NVIDIA GeForce RTX3070 8GB GDDR6 Graphics
- Motherboard Chipset AMD X570
- 3 x Display Port | 2 x HDMI 2.1
- 2.5G LAN, WiFi 5 and Bluetooth 5.2
- 32GB (16GBX2) DDR4 Desktop RAM
- 512GB M.2 NVMe PCIe4.0 SSD | 1TB SATA 7200RPM 3.5" HDD
- 750W power supply (80+ Gold, peak 800W)
- 240mm Liquid Cooler
- Antivirus : McAfee LiveSafe 30-day trial
- Windows 11 Home
- 4 x DDR4 U-DIMM RAM Slots
- M.2 2280 PCIe 4.0 | 3.5" SATA