Samsung Odyssey OLED G6 LS27DG610SWXXL 27-inch 2K QHD Gaming Monitor - 240Hz, 0.03ms, HDR10, AMD FreeSync Premium Pro, G-Sync Compatible, OLED Display, 2560 x 1440 Resolution, HDMI & DisplayPort, Ergonomic Stand
Samsung Odyssey Oled G6 27inch 240Hz QHD 2K LS27DG610SWXXL
from
  • Brand: Samsung
  • Model: LS27DG610SWXXL
  • 67.8 cm (27) Odyssey OLED G6 Gaming Monitor with 360 Hz refresh rate and 0.03 ms (GtG) response time
  • OLED picture quality
  • Deep black levels
  • OLED Glare Free
  • 360 Hz Refresh Rate & 0.03 ms Response Time(GtG)
  • Dodge, counter and engage faster than the rest with OLED technology, offering a near-instant 0.03 ms response time (GtG). Stay ahead of the competition with HDMI 2.1 and DisplayPort connections, providing a 360Hz refresh rate in QHD resolution. Every millisecond counts when facing the best.
  • AMD FreeSync Premium Pro
General
Manufacturer Warranty3 Years Onsite
Product FamilyOdyssey
Display
Panel TypeOLED
Write a review
Please login or register to review
from
Add to Cart
Add to Cart
MSI MAG 275QPF X30 WQHD 2K 27inch Rapid IPS Gaming Monitor with 0.5ms (GtG, Min) Response Time, 300Hz, DisplayHDR 400, AMD FreeSync Premium, 2x HDMI 2..