Crucial 8GB (1 x 8GB) DDR4 3200MHz CL22 SODIMM Laptop Memory (CB8GS3200)
Crucial 8GB DDR4 3200MHz Laptop Memory
Out Of Stock
from
  • Brand: Crucial
  • Model: Crucial 8GB DDR4 3200MHz SODIMM
  • UPC: 649528903525
  • MPN: CB8GS3200
  • Memory Size: 8GB Kit (1 x 8GB)
  • Technology: DDR4
  • Tested Speed: 3200MHz
  • Module type: SODIMM
  • Tested Latency : 22-22-22
  • Voltage: 1.2V
  • Warranty: Limited Lifetime
General
Manufacturer WarrantyLimited Lifetime
Buffered/Registered MemoryUnbuffered Memory
Memory
Memory TypeDDR4-SO-DIMM
Memory Capacity8GB (1 x 8GB)
Memory Speed3200MHz
Memory LatencyCL22
Memory Timing22-22-22
ECC MemoryNon-ECC Memory
Memory SeriesCrucial
Fan IncludedNo
Power
Required Voltage1.20 Volt
Design
Device ColorGreen
Features
lighting effectNo
Write a review
Please login or register to review
from
Add to Cart
Add to Cart
MSI MAG 275QPF X30 WQHD 2K 27inch Rapid IPS Gaming Monitor with 0.5ms (GtG, Min) Response Time, 300Hz, DisplayHDR 400, AMD FreeSync Premium, 2x HDMI 2..